Kiránduljunk!
Egy napsütéses őszi hétvégén keresve sem találhatnánk jobb programot egy remek kis kirándulásnál. Ha szeretnéd kipihenni a hét fáradalmait, nem kell feltétlen napokra elutazni, az is elég, ha csak néhány kilométerrel távolodsz el a fővárostól. Gyönyörű látnivalókat, mesés helyeket ugyanis a közelben is találsz, adunk néhány tippet, hová érdemes menni!
Visegrád és a Fellegvár
Ki ne lett volna már Visegrádon, de vajon mennyit tudunk arról, mit is látunk, milyen különleges történelmi helyen járunk, amikor ide kirándulunk? A ma látogatható Fellegvár nem az első vár, amely itt épült. Az első vár a tatárjárás során pusztult el, a Sibrik-dombon, az egykori római táborban ált, ennek alapjaira épült. Tovább…
Vácrátóti Botanikus Kert
Budapesttől északra, 45 km-re találod meg Vácrátótot, bizony, ilyen közel található Magyarország legnagyobb és legismertebb botanikai gyűjteménye, a Vácrátóti Botanikus Kert. A kert közel 30 hektárnyi területén mintegy 13.000 növényfajt ismerhetsz meg. Tovább…
Sas-hegy
Buda szívében magasodik a kicsiny Sas-hegy, ahol karnyújtásnyira a nyüzsgő várostól igazi növényritkaságok sorakoznak a hegyoldalban. A Sas-hegy a legenda szerint 1686-ban kapta a nevét, amikor Buda várát sikerült visszafoglalni a törököktől, és az örömünnepen a hegyről a szabadság madarai, sasok röpültek fel. Tovább…
Irány Horány!
Ha nem vagy az a típus, aki oda van a hosszú gyalogtúrákért, inkább szeretsz két keréken gyorsabban haladni, akkor pattanj biciklire a hétvégén és válaszd Horányt úti célul. A tahi hídon keresztül vagy a fővárostól húsz kilométerre fekvő Dunakesziről induló komppal néhány perc alatt juthatsz át a békés kis szigetre. Itt alig közlekedik autó, így a környék kiválóan alkalmas egy fantasztikus biciklitúrára. Tovább…
A Börzsöny mesébe illő tájai
Mesebeli zöld erdőkkel és igazán bájos településekkel lehetne jellemezni ezt a fővárostól mindössze hetven kilométerre fekvő tájegységet. Ha csendes és romantikus kikapcsolódásra vágysz, tölts egy hétvégét Nagybörzsönyben, ahol számtalan kedves kis vendégház várja feltöltődésre váró lakóit. Tovább…
Dera-szurdok
Csobánka és Pilisszentkereszt között található a Pilis egyik legnépszerűbb természeti látványossága, a Dera-patak szurdokvölgye. Meredek sziklafalak, különös formájú kőzetek és sziklák, kis vízesések és andalgásra hívó fahidak teszik különlegessé a mintegy 1,5 km hosszú szurdokot, melynek megismerését tanösvény is segíti. A szurdok alsó végén egy meghitt tisztásra érkezünk,így érdemes pokróccal és piknik kosárral érkezni. Tovább…
Gercsei templom
Pesthidegkút határában, a Hármashatár-hegy lábánál, vadrózsabokrok és illatozó bodzafák között rejtőzik a kicsiny gercsei templom. A XIII. században, román stílusban épült templom a középkori Gercse település egyetlen máig fennmaradt épülete, melyet az évszázadok során többször is újjá kellett építeni. A XVIII. században egy ideig a kis templomban helyezték el a máriaremetei kegytemplom Mária-kegyképét is. A templom ma is várja nemcsak a kirándulókat, de a hívőket is, Tovább…
Százhalombatta
Százhalombatta neve a határában található halmok számához kötődik, ugyanis 126 ősi földhalom, emelkedik a település mellett, melyeket tumulus-nak hívnak. A közhiedelem – és egyébként Anonymus szerint is, atárnokvölgyi csatában elesett hun vitézek nyugszanak itt, akik a Római Birodalommal vívott végső összecsapás során vesztették életüket. A legendák persze roppant izgalmasak, de emellett itt megismerkedhetsz a halmok tényszerű magyarázatával is, melyet számos régészeti kutatás bizonyított.
Tovább…
Ráckeve
A régi időkben Ráckeve területét királyi birtokként, többnyire vadászatok céljából használták, később szerbek telepedtek le határai között – innen ered a neve is, ugyanis a szerbeket akkoriban rácnak hívták. A törökök kivonulásukkor pusztulást hagytak maguk után, az elnéptelenedett vidék azonban 1698-ra ismét felvirágzott, köszönhetően a Savoyai családnak, kiknek révén igazi barokk emlékhely vált Ráckevéből. 1702-ben kezdték építeni Hildebrandt János Lukács tervei alapján a ma is ott álló kastélyt- máig ez az egyik legjelentősebb barokk építészeti alkotás hazánkban.
Gödöllő
A hangulatos Pest közeli kisvárost, Gödöllőt először a 14. században említették írásos emlékek, amikor is Nagy Lajos király nevelőjének, Pohárnok Péternek adományozta a város területét. Gödöllő tehát antik darabkája hazánknak, melynek legfőbb kincse az egyetemváros, emellett Máriabesnyő kegyhelye és a világhírű Grassalkovich-kastély.
Ezeket a látványosságokat feltétlenül érdemes megtekintened, hiszen egytől egyig maradandó emléket jelentenek Magyarország történelmében. De ha mindenre valamiért nem maradna időd, akkor a Grassalkovich-kastélyt mindenképpen vedd célba, mivel egyedi légkörével és csodálatos építészeti jellegével szinte átrepít a múltba.
Tovább…